caga sibirska huba
Čo je to Čaga?
zázrak z prírody

Čaga sibírska

Čaga vedie v rebríčku najsilnejších antioxidantov na svete, nielen medzi hubami, ale aj v porovnaní s akoukoľvek známou potravinou. Vďaka tradičnému spracovaniu a prírodnému zloženiu bez konzervačných látok

cagasibirska

Najsilnejší antioxidant na svete

Čaga patrí medzi najsilnejšie antioxidanty na svete, chráni tak bunky proti oxidačnému stresu a predčasnému starnutiu. Výnimočná je aj jej schopnosť podporiť či regulovať imunitu, čo umožňuje jej využitie aj pri autoimunitných chorobách. Je nabitá množstvom vitamínov, minerálnych látok, stopových prvkov a bioaktívnych zlúčenín so širokými účinkami na organizmus. Obsahuje antioxidant, ktorý podľa výskumov vie stabilizovať rast nádorov, detoxikuje a vyživuje. Ako silný adaptogén pomáha telu vyrovnať sa so stresom, upokojuje myseľ a zároveň dodáva energiu.

caga sibirska obrazok

Prevencia a boj proti rakovine

Pomáha predchádzať rakovine. Viaceré štúdie ukazujú, že zlúčeniny v hubách Čagy môžu pomôcť blokovať alebo spomaliť rast rakovinových buniek. Štúdie boli vykonané na bunkách rakoviny pľúc a kolorektálneho karcinómu s použitím zlúčenín nachádzajúcich sa v čage. Zdá sa, že výskum naznačuje, že čaga môže pomôcť spomaliť rast rakoviny a dokonca zabiť existujúce rakovinové bunky.

čaga na imunitu

Posilňuje váš imunitný systém

Zápal je prirodzenou odpoveďou vášho imunitného systému, ktorá môže chrániť pred chorobami. Dlhodobý zápal je však spojený s ochoreniami srdca a reumatoidnou artritídou. Štúdie naznačujú, že extrakt z čagy môže pozitívne ovplyvniť imunitu znížením dlhodobého zápalu a bojom proti škodlivým baktériám a vírusom. Podporou tvorby prospešných cytokínov – špecializovaných proteínov, ktoré regulujú imunitný systém – čaga stimuluje biele krvinky, ktoré sú nevyhnutné na boj proti škodlivým baktériám alebo vírusom. Výsledkom je, že táto huba môže pomôcť v boji proti infekciám – od menších prechladnutí až po vážne choroby.

čaga proti cukrovke

Pomáha pri cukrovke

V rade štúdií sa potvrdilo , že Čaga má antidiabetické účinky . Pri pokusoch na myšiach alebo krysách bol navodený stav obdobný ako je pri ľudskej cukrovke II. typu. Chorí hlodavce vykazovali vysokú hladinu cukrov v krvi, keď ale dostali čagu, klesla glykémia k obvyklým hodnotám. Okrem toho sa zlepšila glukózová tolerancia a bola prelomená nedostatočná odpoveď organizmu na pôsobenie inzulínu (inzulínová rezistencia). Bunky sa tak znova stali citlivé na inzulín.

zrazanie krvi caga

Čaga proti zrážaniu krvi

Na vyššiu zrážanlivosť krvi majú vplyv genetické predpoklady aj patologické stavy ako sú zápaly alebo ateroskleróza. Vznik trombov záleží na zhlukovaní, teda zoskupovaní krvných doštičiek a tiež na aktivite koagulačnej kaskády. Tromby potom znižujú priesvit ciev, navyše sa môžu aj odtrhnúť a embolizovať, napríklad do cievneho riečišťa mozgu alebo pľúc a pacientovi spôsobiť smrť. Pokusy bolo zistené , že Chaga zasahuje do procesu zoskupovania trombocytov . Pri pokusoch in vitro klesla táto agregácia o 71 %. Chaga obsahuje inhibičný peptid, keď bol dodaný, agregácia klesla o 90 %. Z toho vyplýva, že tento peptid by sa mohol využiť pri liečení pacientov s rizikom rozvinutia trombózy.

Posilňuje kondíciu

Čagu je možné využiť aj na posilnenie fyzickej kondície, čo bolo zistené pri pokusoch s hlodavcami. Potom posúdili ich fyzické schopnosti a porovnali ich s hodnotami zaznamenanými pred liečbou. Výsledok sa potvrdil pri testovanej hladine laktátu pol hodiny po záťaži. Laktát sa zvyšuje pri vyčerpaní a vzniká, keď sa spaľujú cukry bez prísunu kyslíka, teda pri anaeróbnych podmienkach. Hodnoty koncentrácie laktátu boli pri konzumácii polysacharidov z čagy oveľa nižšie. Čo sa ale zvýšilo , boli hodnoty glykogénu vo svaloch a pečeni . Glykogén je zásobný sacharid, ktorý sa spaľuje ako prvý pri fyzickej aktivite.

Medzi hlavné účinky čagy patrí:

Ø  pôsobí ako prevencia onkologických ochorení

Ø  má protirakovinové účinky, podieľa sa na likvidácii rakovinových buniek a bráni ich metastázovaniu, zmierňuje nežiaduce účinky chemoterapie

Ø  je vhodná ako doplnok pri liečbe cystických ochorení

Ø  pomáha naštartovať imunitný systém, chráni organizmus pred infekčnými chorobami, ktoré sú spôsobené rôznymi vírusmi, baktériami, plesňami, či parazitmi (chrípka, angína, herpes, ochorenia dýchacích ciest atď.)

Ø  posilňuje srdcový sval, reguluje krvný tlak, pomáha normalizovať metabolizmus (vstupuje do tukových a vápenatých usadenín v tele a rozpúšťa ich)

Ø  zlepšuje fungovanie tráviaceho traktu, pomáha pri čistení organizmu od toxínov, znižuje chuť do jedla, normalizuje cholesterol

Ø  podporuje činnosť organizmu pri diabete (cukrovke), reguluje hladinu glukózy a inzulínu

Ø  prispieva k fragmentácii a šetrnému odstraňovaniu obličkových kameňov

Ø  podporuje regeneráciu pečene

Ø  reguluje činnosť štítnej žľazy

Ø  pomáha pri problémoch pokožky hlavy (zlepšuje stav vlasov, znižuje vypadávanie vlasov, pomáha pri odstraňovaní lupín atď.)

Ø  zlepšuje proces hojenia rán a následnej regenerácie pokožky (napr. pri liečbe bercových vredov)

Ø  eliminuje zápalové procesy, bolesť, má antiseptické účinky

Ø  pomáha pri rôznych kožných ochoreniach ako sú psoriáza, ichtyóza, ekzém, akné atď.

Ø  je zdrojom rôznych vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov (vit. B, D, betakarotén, horčík, vápnik, železo, zinok atď.)

Ø  posilňuje fyzickú kondíciu, oddiaľuje vzrast únavy a urýchľuje regeneráciu

 

Čaga sibírska  je svojim spôsobom alchýmia ľudského organizmu. Každý si musí nájsť svoj spôsob užívania, aby sa cítil komfortne, fresh a bol plný energie (užíva sa od 1kvp až po 40 kvp). Ak sa cítite UNAVENE alebo MALÁTNE  odporúča sa pár kvapiek ubrať. Pre citlivé žalúdky sa odporúča užívať 2kvp/3dni, 3kvp/3dni, 4kvp/4dni (t.j. každé tri dni pridať len jednu kvapku, až potom prejsť na odporúčanú kúru, ktorá začína piatimi kvapkami)

 

Čomu musíte venovať pozornosť, než začnete extrakt Čagy užívať?

·       Nie je určený pre tehotné ženy a dojčiace matky

·       Nie je určený pre alergikov, najmä ak sú alergickí na brezu

·       Nie je určený pre ľudí, ktorí užívajú lieky na zníženie imunity

·       Nie je určený pre ľudí s vážne poškodenými obličkami

Upozornenie: Výživový doplnok nie je náhrada pestrej stravy a zdravého životného štýlu. Pred použitím akýchkoľvek doplnkov sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom. Užívanie na vlastnú zodpovednosť. Uchovávajte mimo dosahu malých detí.

 

Zloženie extraktu Čagy:

Extrakt obsahuje viac ako 200 aktívnych biologických látok, ktoré sú dôležité z farmakologického hľadiska:

        Polysacharidy (betaglukány, xylogaloktoglukány,…) – obsahuje min. 47%

        Vitamíny (K1, B1, B2, B3, B6, B9, D3, betakarotén), minerálne látky a stopové prvky (horčík, sodík, vápnik, železo, meď, mangán, zinok, germánium)

        Triterpény (betulín, kyselina betulínová) a terpenové zlúčeniny  (kyselina ferulová, p-hydroxybenzoická kyselina, foskoperianol D, lanostany, kyselina trametenolická)

        Steroidné zlúčeniny – mykosteroly (lanosterol, inotodiol, ergosterol, episterol, fecosterol,…)

        Fenoly a fenolové zlúčeniny

        Melanín (spôsobuje tmavé zafarbenie čagy)

        Aminokyseliny (cystein, glycin, tryptofán)  a bielkoviny (chitináza)

        Tuky a nenasýtené mastné kyseliny (kyselina linolová, kyselina olejová). Fytoncídy, kreozoly a guajakol – prírodné dezinfekčné prostriedky s antiseptickým, antihnilobným, antihelmintickým, protizápalavým a regeneračným účinkom

        Neobsahuje cholesterol, alkohol ani konzervačné látky

 

 

 

 

DOPLNOK
STRAVY

Čisto prírodný doplnok stravy. Pre zdravý život je veľmi dôležité dopĺňať množstvo antioxidantov.

100%
prírodny produkt

Pre prírodné zloženie si Čaga uchováva viac ako 200 aktívnych látok prospešných pre telo.

Rýchle
doručenie

Tvoj balík ti doručíme do 48 hodín od prijata objednávky priamo na tvoju adresu

Tisíce
spokojných zákazníkov

Neuveriteľné príbehy vás všetkých, kde vám už Čága pomohla s vašími problémami.

chceš sa dozvedieť o novinkách?

ODoberaj newsletter

Newsletter
X
Add to cart